Samsung Galaxy Tab S6 Lite Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Özellikleri ve Fiyatı  

Samsung tarafından galaxy tab s6 özelliklerinin ve fiyatının tanıtımı yapıldı. Gelin Samsung’un bu uygun fiyatlı ve pek çok yeni özelliğe sahip olan tabletini inceleyelim.  

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Özellikleri 

Bilindiği üzere uzun zamandır Samsung tarafından uygun fiyatlı yeni bir tablet modeli bekleniyordu. İşte yeni tablet modelinin özellikleri… 

  • 12 Saate Kadar İnternette Gezinme, 13 Saate Kadar Oyun Oynama Avantajı 

Bu yeni tablet modelinin ilk dikkat çeken özelliği bataryası. 7040 mAh’lık bir bataryaya sahip olan Samsung galaxy tab s6 lite böylelikle sizlere uzun süre internette gezinme ve oyun oynama avantajını sunuyor. Aynı zamanda tableti bir kere şarj ederek 149 saate kadar ses çalabileceğiniz Samsung tarafından iddia ediliyor.  

  • Yüksek Ekran Çözünürlüğü 

Tabletinizin ekran çözünürlüğünün yüksek olmasını mı istiyorsunuz? Samsung’un yeni sunduğu S6 Lite tabletin ekran çözünürlüğü 2000×1200 olarak belirlendi.  

  • Genişletilebilir Hafıza Desteği 

Model 64 GB ve 128 GB olarak iki farklı hafıza seçeneği ile sizlere sunuluyor. Bu hafıza seçeneklerinin yanı sıra aynı zamanda micro SD ile hafızanızı 1 TB’a kadar genişletme imkanına sahip olmanız sağlanıyor.  

  • Güçlü İşlemci ve 4 GB RAM Avantajı 

Tabletinizin güçlü bir işlemciye sahip olmasını mı istiyorsunuzExynos 9611 işlemciye sahip olan Samsung galaxy tab s6 lite aynı zamanda tabletinizde geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli geçirmenizi sağlayacak 4 GB RAM seçeneği ile sizlere sunulmaktadır. Tablet aynı zamanda Android 10 temelli One UI 2.0’a sahip.  

  • Arka ve Ön Kamera Özellikleri 

Tabletin arka kamerasının 8 MP; ön kamerasının ise 5 MP olduğu bilgisine tanıtımda yer verildi. Aynı zamanda tablette 3.5 mm jak girişine de yer veriliyor.  

  • Renk Seçenekleri & S Pen 

Tek renk seçeneği ile sunulmayan tablet modeli şifon pembe, Oxford gri ve Agora mavisi seçenekleri ile sunuluyor. Tablet aynı zamanda S Pen de içerecek.  

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Fiyatı 

Yurtdışında satış fiyatı standart Galaxy Tab S6 lite fiyatı 379 £ olarak belirlenirken; LTE barındıran modellerde tablet 439 £’dan satışa sunulacak. Ürünün ülkemizde satış fiyatının ne kadar olacağı henüz bilinmiyor.  

Enes Bey

Android ve mobil dünya ile ilgilenen 20 yaşında bir blogger :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir