Facebook Sessiz Mod Özelliği Nedir?

Facebook Sessiz Mod Özelliği İle Dikkatinizin Dağılmasına Son Veriyor 

Günlük hayatta sosyal medya bildirimleriyle dikkatiniz mi dağılıyor? Konsantrasyonunuzun bozulmaması, iş ve eğitim hayatınıza daha iyi odaklanabilmeniz için Facebook sessiz mod özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik ile dikkatiniz dağılmadan işinize, dersinize ya da projelerinize istediğiniz süreler boyunca kesintisiz bir şekilde odaklanabilirsiniz.  

Facebook Sessiz Mod Nedir? 

Belirli sürelerle aktive edebileceğiniz sessiz mod süre bitimine kadar Facebook platformundan bildirim almayacağınız bir sistemle çalışıyor. Aynı zamanda sessiz mod aktif durumdayken Facebook platformuna bağlanmaya çalıştığınızda karşınıza çıkan uyarı ekranı çıkıyor. Bu uyarı ekranı Facebook kullanımınızı kontrol etmeniz ve bildirimleri sınırlandırmanız bakımından sizlere yardımcı oluyor.  

Facebook Sessiz Mod Nasıl Çalışır? 

Genel olarak Facebook sessiz mod özelliği 3 temel şekilde çalışıyor: 

  1. Öncelikle bu özelliği kullanmanız için sessiz modu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Sessiz mod aktif hale geldikten sonra belirlediğiniz süre boyunca bildirim almıyorsunuz.  
  1. Sessiz mod sırasında platforma girmeye çalıştığınızda karşınıza çıkan bildirim ekranı sürenin dolması için kalan süreyi gösteriyor.  
  1. Bildirim ekranından bu moddan çıkmayı tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda Facebook’u 15 dakika kullanma seçeneğini seçebiliyorsunuz. Facebook’u kullandığınız bu 15 dakika boyunca da bildirimler yine sessiz modda kalıyor.  
Facebook Otomatik Sessiz Mod İle Hafta Yönetiminizi Gerçekleştirin 

Sessiz modun getirdiği en pratik özelliklerden birisi otomatik zamanlayıcı sisteminin olması. Bu özellik ile haftanın dilediğiniz günlerinde dilediğiniz saat aralıkları boyunca bildirimleri otomatik olarak kapatabiliyorsunuz. Bu özelliğin tüm dünyadaki kullanıcılar için açılması biraz zaman alacak olsa da Facebook’ta zaman kısmından bildirimleri otomatik olarak kapatabileceksiniz. Gizlilik ve ayarlar seçeneğinin altında yer alan Facebook zaman yönetim aracından bildirimlerinizi sessize alma seçimlerinizi dilediğiniz gibi planlayabileceksiniz 

Akıllı Sosyal Medya Yönetimi Avantajından Yararlanın  

Her geçen gün hayatımıza daha da fazla dahil olan sosyal medyada geçirdiğiniz zamanı kontrol etmek mi istiyorsunuz? Sizlere bu avantajı sağlayan Facebook sessiz modu ile sosyal medya platformlarından alacağınız bildirimleri sessize alabilirsiniz. İş, eğitim, proje, çalışma, odaklanma ve daha pek çok farklı etkinliğiniz için zamanınızı akıllıca yönetebilir; sosyal medya yönetiminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  

Enes Bey

Android ve mobil dünya ile ilgilenen 20 yaşında bir blogger :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir