Sahte Steam Hediye Oyun Scripti

Sahte Steam Hediye Oyun Scripti

Eskiden Facebook gruplarında vs sıkça gördüğümüz bedava riot puan veya bedava steam oyunu için açılan sahte sitelerin kullandığı bir script ile karşınızdayım. Bu scripti ne amaçla kullanırsınız bilmiyorum fakat artık bu tür sitelere inanan pek insan kalmadı. Bu scripti 2013-2014 yılında çok aramıştım. Çok zor bulmuştum. Bugün de eski bilgisayarımın harddiskinde scripti görünce bir denemek istedim. Türkçeleştirdim ve css hatalarını giderdim. Şimdi de sizinle paylaşacağım. Sitenize hit kazandırmak için kullanılabilecek bir script.

Nasıl Çalışır? Nedir Bu Script?

Bu script bir veritabanına bağlı. Siteye giren her kişiye bir id numarası veriyor.

Örneğin siteniz.com/index.php?id=41 

Ve bu linke farklı bir ip ye sahip birisi tıklarsa site üzerinde tıklama sayısı artıyor. Aşağı kısımda oyun listesi ve oyunun açılması için gerekli tıklama sayıları yazıyor. Mesela bir oyun eklediniz ve oyunun kilidini açmak için 250 puan istediniz. Eğer kullanıcı kendi paylaşma linkini 250 kişiye tıklatırsa oyunun kilidi açılıyor. Ve bir sayfaya yönlendiriyor. Burada e-mail adresi girmesini istiyor. Gönder butonuna tıklayınca başka bir sayfaya yönlendiriyor fakat hiçbir şey olduğu yok. Tamamen sahtedir. Bu sayede sitenize 1 kişi aracılığıyla 150-200 tekil ziyaretçi çekebilirsiniz. Eğer gerçekten oyun kodunuz vs varsa scripti değiştirerek gerçekten oyun dağıtabilirsiniz. Ama scriptin asıl amacı fake 🙂

Nasıl Kurulur?

Uzun uzun ne işe yaradığını anlattık. Nasıl kurulacağını da anlatalım o zaman (Seo için 300 kelimeyi tamamlama çabaları).

  1. Buraya tıklayarak script dosyamızı indirelim.
  2. Script dosyasını arşivden çıkaralım ve sitemizin public_html klasörüne atalım.
  3. Siteadresiniz.com/cpanel yazarak cPanel’e girelim.
  4. MySQL® Veritabanı Sihirbazı yazan seçeneğe tıklayalım.
  5. Veritabanı için bir kullanıcı oluşturalım.
  6. Phpmyadmin’e girelim ve İçe Aktar diyelim.
  7. Gözat butonuna tıklayalım ve indirdiğimiz Steam.zip‘in içindeki database.sql dosyasını seçip git butonuna tıklayalım.
  8. Veritabınımızı içe aktardıktan sonra index.php dosyasının en üstünde bulunan veritabanı bağlantısını yapalım.

Scripti bu şekilde kurduktan sonra düzenlemek istediğiniz alanları index.php dosyasını açarak düzenleyebilirsiniz. Scripti kuramazsanız yorum olarak yaşadığınız sorunu bana iletebilirsiniz. Scriptin nasıl göründüğünü merak ediyorsanız aşağıdaki demo bağlantısına bakabilirsiniz.

Demoyu Görüntüle

Enes Bey

Android ve mobil dünya ile ilgilenen 20 yaşında bir blogger :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir