Pronet ile güvenlik bir lüks olmaktan çıkıyor

Pronet ile güvenlik bir lüks olmaktan çıkıyor

Pronet; ev ve işyerlerinin güvenliğini sağlamanın yanı sıra aralarında dünyaca tanınmış markaların da bulunduğu Türkiye’nin önde gelen birçok kurumuna güvenlik hizmeti veriyor.

Pronet Güvenlik Sistemleri neler?

Alarm Sistemleri

Pronet’in sunduğu güvenlik sistemlerinden en başta gelen Pronet alarm sistemleri.

Kurumlara yönelik olarak da sunulan alarm sistemi güvenlik ihtiyacının öne çıktığı bankalar, bu bankalara bağlı şube ve ATM’ler, Türkiye’nin önde gelen perakende mağaza zincirlerinde tercih ediliyor.

Proje mantığı ile ele alınan kurumsal güvenlik çözümleri, proje tarafından ele alınarak kontrol ediliyor. Pronet, yaygın teknik servis ağı ile kurulum, bakım ve servis hizmetlerini Türkiye’nin her yerinde yüksek kalitede verebiliyor.

Haftanın her günü, günün her dakikası kesintisiz hizmet sunan Pronet Alarm Haber Alma Merkezi, herhangi bir alarm durumunda anında harekete geçirerek olay yerine polis, itfaiye, ya da ambulans müdahale sağlar. Merkez aynı zamanda Pronet ile ilgili her tür soruya cevap verebilen bir çağrı merkezi olarak da hizmet vermektedir.

Pronet Alarm Haber Alma Merkezi nasıl çalışır?

Biyometrik sistemler ile erişim kontrolü sağlanmış yedekli bir altyapıya sahip olan Pronet Alarm Haber Alma Merkezi bünyesindeki tüm bilgi işlem ekipmanını yangına karşı gazlı söndürme sistemleri ile donatılmış bir alanda güven içinde muhafaza etmektedir.

Kayır altına alınan tüm telefon görüşmeleri kayıt altına alınmakta ve gerektiği durumlarda emniyet güçleriyle paylaşılmaktadır.

Pronet Alarm Haber Alma merkezine bir alarm geldiği alanda dönüş süresi 10 saniyeyi geçmemektedir. Dönüş süresi dünya ortalamasında 60 saniyeyi bulabilirken Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’nin ortalaması 10 saniyedir.

Tahsis edilen özel numara ile tüm hizmetlerden hızla yararlanabilen kurumsal müşteriler, tüm şube veya mağazalarını güvenli internet bağlantısı ile takip edebilirken, gerekli değişiklikleri yapabilmekte ve raporlayabilmektedir.

Kamera Sistemleri

Pronet’in sunduğu bir diğer güvenlik sistemi elemanı ise kameralardır. Kapalı devre kamera sistemlerinde geniş bir yelpazede çözüm sunan Pronet, potansiyel müşterilerinin risk analizini detaylı bir biçimde gerçekleştirip, ihtiyaçlarına en uygun teknolojili kamera sistemi ile hizmet vermektedir.

Kurumun güvenliği konusunda bir endişesi olmayan müşteriler kendi işlerine odaklanabilmekte ve başarılarını artırmaktadır. Kurulan kamera sisteminin çalışıp çalışmadığı ve görüntü kalitesi sürekli kontrol edilerek kayıtlara ihtiyaç duyulması halinde bozulmuş bir kayıt ünitesi veya bulanık görüntü ile karşı karşıya kalınmamasını sağlanır.

Birbirinden uzak şehirlerde şubesi bulunan işletmeler tarafından Pronet Kameram Kurumsal sıklıkla tercih edilmekte, kurumlar çalışanlarının giriş çıkış saatleri ve verimliliğini de denetleme imkânı bulabilmektedir. Üstelik Pronet Kameram hizmeti için gereken tek şey internet bağlantısıdır.

Pronet Kameram herhangi bir kayıt cihazı olmadan internet üzerinde kaydedildiğinden istenmeyen bir durum gerçekleşmesi halinde kayıtların kaybolması engellenmiş olur.

Görüntüler; şifre ve kullanıcı adı ile istenilen zamanda bilgisayarlar ya da mobil cihazlar aracılığıyla kolaylıkla izleyebilirler tek yapılması gereken Kameram sitesine bağlanmaktır.

Görüntüler internette detaylı biçimde kaydedildiğinden tarihine göre listeleyebilir veya kayıt saati ya da gününe göre sıralanabilir ve kontrol edilebilir hatta bu görüntüler klipler halinde bilgisayarlarına ya da harici belleğe kopyalanabilir.

Hareketi algılayıp kayda başlayan Pronet Kameram sisteminde kullanılan kameralar yetkililere de otomatik olarak gönderilen e-posta mesajlarıyla bilgi verilir. Böylece sisteme bağlanarak görüntüleri canlı olarak da takip etmek ya da cep telefonu ile görüntülere her yerden ulaşmak mümkün olur.

Kameraları uzaktan hareket ettirip istediğiniz şekilde kontrol de edebilmenin yanı sıra Pronet Kameram hizmeti aboneliğinde kurumun kamera ihtiyacı, takip edecek kullanıcı sayısı, görüntü depolama kapasitesi, sunucu kapasitesi ve gereken bant genişliği de ihtiyaca göre ayarlanabilir.

Pronet ayrıca geçiş kontrol sistemleri ve kişi sayma sistemleri hizmetleri de sunmaktadır, giriş çıkış trafiğinin titiz kontrolü, gereken bölgelere giriş-çıkışın kısıtlanması, kişilerin giriş yapmaya uygunluğunun tespiti ve tüm giriş çıkışların tek noktadan takip edilebilmesi, geçiş kontrol sistemlerinde sağlanan güvenliğin avantajlarındandır.

Kişi sayma sistemleri ise; plazalar, alışveriş merkezleri, mağaza ve marketler için ziyaretçi sayısının doğru tespit edilmesi için kullanılmaktadır. Yani günümüzde güvenlik sistemleri denince artık alarm ve kamera sistemlerinden çok daha fazla ürüne uzanan bir dünyaya adım atılmaktadır.

Güvenliğiniz için daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayın.

Enes Bey

Android ve mobil dünya ile ilgilenen 20 yaşında bir blogger :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir