Google Play Alternatifi 4 Uygulama

Google Play Alternatifi 4 Market Uygulaması

.apk Dosyaları nasıl kurulur?

  1. Telefon ayarlarına girelim.
  2. Güvenlik ayarlarına girelim.
  3. Bilinmeyen Kaynakları aktifleştirelim.
  4. Artık .apk dosyalarını kurabilirsiniz.

1) Aptoide
En çok kullanılan alternatif market uygulaması olma özelliğini taşıyan Aptoide Markette bütün uygulamaları ücretsiz indirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz uygulamanın eski sürümlerini seçip indirebiliyorsunuz. Google Play Store’da bulunan bir çok uygulamayıda Aptoide sayesinde ücretsiz indirebiliyorsunuz. Google Play Store’a alternatif olarak bir market uygulaması kullanmak istiyorsanız benim tercihim Aptoide’den yana.

İndir


2) Mobogenie
En eski market uygulamalarından biridir. Ücretli oyunları puan biriktirerek alma imkanı sunuyor. Bolca reklam barındırması ve karmaşık arayüzünden dolayı benim kullanmayacağım bir uygulamadır. Fakat siz dilerseniz kullanabilirsiniz. Görevleri yaparak ve uygulama indirerek puan toplayabilirsiniz. Puanları ücretli oyunları satın almakta kullanabilirsiniz fakat internette binlerce site ücretsiz apk dağıtırken neden böyle bir yöntem ile indirme yaparız orasını bilmiyorum.

İndir


3) 1Mobile Market
Bir dönem sıkça kullandığım bir market uygulamasıydı.Bütün uygulamaları ücretsiz sunması ve Play Store’da olmayan uygulamaları bulundurması iyi yanlarından. Fakat ben yavaşlığından şikayet edip silmiştim. Uygulamanın eksik yönlerinden bahsedeyim. Güncellemeler… Bir çok uygulamanın eski sürümü bulunuyor ve bu uygulamaları güncel sürümüne yükseltmeyi çok yavaş şekilde yapıyorlar. Bu yüzden bile tercih edilemeyebilir.

İndir


4) Slide Me
Google Play alternatifi bir market uygulaması daha. Ama bu sefer uygulamada hem ücretli hem ücretsiz uygulamalar var. Ücretli uygulamaları paypal veya mobil ödeme yoluyla alabiliyorsunuz. Ama Google Play’den satın almak varken burdan satın alır mıyım bilmiyorum. Diğer market uygulamalarının yanı sıra daha hızlı bir arayüze sahip olduğunu söyleyebilirim. Fakat bir çok uygulama bu market uygulamasında bulunmuyor. Bu açıdan oldukça eksik. Ayrıca uygulamaların eski versiyonunu güncelleme konusunda bu uygulamada çok yavaş çalışıyor.

İndir

Benim önerim; 

Bu listede yer alan uygulamalardan bana göre en iyisi Aptoide. Hem güncelleme konusunda hem de uygulama sayısında diğer market uygulamalarına fark attığını söyleyebilirim. Tercihinizi bu uygulamadan yana yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu uygulamalar cihazınıza herhangi bir zarar vermez. Dilediğiniz zaman uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Enes Bey

Android ve mobil dünya ile ilgilenen 20 yaşında bir blogger :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir