Büyüyen Bir Alan: İkinci El Eşya Sektörü

Büyüyen Bir Alan: İkinci El Eşya Sektörü

Endüstri bölgesi olması nedeniyle İstanbul’un nüfusu her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden burada yaşayan insanların ihtiyaçları da artmaktadır. Bununla birlikte İstanbul’da yaşayan her alandan insan bulunmakta ve bu insanların ihtiyaç şekilleri ve ihtiyaçlarını karşılama yöntemleri değişikleşmektedir. Bir koltuk ekibine bir milyon dolar ödeyen kişiler bulunmuş olduğu benzer biçimde bin liraya alacak durumu olamayan insanların bir arada ve birbirinden habersiz yaşadığı devasa bir şehirdir İstanbul.

İstanbulda ikinci el eşya alanlar için kıymetlidir bundan dolayı alana da satana da kazancı vardır. İstanbul’da bir nevi geri dönüşüm olan bu ikinci el eşya pazarları önemini gittikçe arttırmaktadır. İstanbul’un karışık popülasyonu da bu önemin artmasında önemli yer tutmaktadır. Öğrencilerin fazla olduğu yerlerde öğrenciler tarafınca tercih edilen, memurların yoğun olduğu yerlerde memurlar tarafınca tercih olan bu eşyalar çok ama çok karlı bir pazarın ana maddesidir. Bu ham madde için çok büyük maliyetlere girmeye neden de yoktur.

İkinci el eşya almak isteyen ve ikinci el eşya satmak isteyen herkes için ikinci el eşya pazarları destek vermektedir. İstanbul İkinci el eşya’da her semtten alıcı bulabilmektedir. Ucuz olması ve kullanım ömürlerini tamamlamamış olması da bu eşyaların pazarında satışı arttıran başka nedendir. Bu eşyaların alıcıları ihtiyaç görmüş oldukları ürünleri ucuz yolla haiz olmanın mutluluğunu yaşamaktadırlar. İstanbul İkinci el eşya alıcısı geçici olarak İstanbul’da kurduğu seviye için çok fazla para ödemek istemeyen memurlarda olabilir. Genellikle bekârla kullandıkları eşyalara çok fazla özenmezlere bu da onların kısa sürecek bekar hayatları için çok fazla para harcamadan bir ev dizmeleri için akıllıca bir yöntemdir. Bu ve bunun benzer biçimde aklınıza gelecek her nedenle ikinci ele eşya alabilir satabilir ve bir halde ikinci ele eşya İstanbul eşya alanlarında yerinizi alabilirsiniz. Bu eşyalardan biri bile ucuz alışveriş yapmanın keyfini size yaşatacaktır.
İstanbulda ikinci el eşya alanlar – http://www.fetihikincielesya.com/

Enes Bey

Android ve mobil dünya ile ilgilenen 20 yaşında bir blogger :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir